2015 Results & Recaps

I-75 Logo

March 2015



March 21st



Four Cylinder Shootout + Regular Racing Program #1


Feature Winners:
B-Hobby: 22-Michael Millsap
Sportsman: 17-Patrick Duggan
Thunder: 127-Nick Jones
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Four Cylinder: 48-Dustin Lankford

March 28th



Regular Racing Program #2


Feature Winners:
B-Hobby: 44-Jamie Lackey
Sportsman: D2-Darren Goins
Thunder: 17-Eric Fisher
Limited Late Model: 5J-Jesse Lowe
Four Cylinder: 322-Fireball Roberts
Front Wheel Drive: 1-Jacob Sharp
     

April 2015



April 4th



Limited Late Model Special + Special Racing Program #1


Feature Winners:
B-Hobby: 4-James Price
Sportsman: 17-Patrick Duggan
Thunder: 5-Allen Walker
Limited Late Model: 23-Cory Hedgecock
Four Cylinder: 171-Kyle Courtney
Front Wheel Drive: 07-Thomas Harrill

April 11th



Points Racing Program #1


Feature Winners:
B-Hobby: 22-Michael Millsap
Sportsman: 17-Patrick Duggan
Thunder: 25-John Walker
Limited Late Model: 32-Herman Radke
Four Cylinder: 171-Kyle Courtney
Front Wheel Drive: B20-Brad Cross

April 18th



Points Racing Program #2


Feature Winners:
Mother Nature


**RAINED OUT**




April 25th



Points Racing Program #3


Feature Winners:
Mother Nature


**RAINED OUT**



     

May 2015



May 1st



Points Racing Program #4


Feature Winners:
B-Hobby: 06-Westley Lester
Sportsman: D2-Darren Goins
Thunder: 112-Roger Smith
Limited Late Model: 23-Cory Hedgecock
Four Cylinder: 27L-Dustin Lankford
Front Wheel Drive: 0-Steven Kilby

May 9th



Enduro Race + Points Racing Program #5


Feature Winners:
B-Hobby: B2-Danny Bray
Sportsman: J5-John Smith
Thunder: 88-Michael Barnard
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Four Cylinder: 1-David Singleton
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey
Enduro: 71-John Burger

May 16th



Dwarf vs Mod Lite + Points Racing Program #6


Feature Winners:
B-Hobby: 06-Westley Lester
Sportsman: D2-Darren Goins
Thunder: 112-Roger Smith
Dwarf: 88-Todd Spivey
Mod Lite: 64-Micah Collins
Limited Late Model: 88-Brad Coffey
Four Cylinder: 48-Dustin Lankford
Front Wheel Drive: 1-Jacob Sharp

May 23rd



Memorial Day Special + Points Racing Program #7


Feature Winners:
B-Hobby: 31-Brady Lee
Sportsman: D2-Darren Goins
Thunder: 112-Roger Smith
Limited Late Model: 88-Brad Coffey
Four Cylinder: 48-Dustin Pueirtt
Front Wheel Drive: 1-Jacob Sharp
Mod Lite: 64-Micah Collins
Jr Hornet: 55-Alex Woody

May 30th



Points Racing Program #8


Feature Winners:
B-Hobby: 31-Brady Lee
Sportsman: 28-Bobby Doss
Thunder: 88-Dustin Campbell
Limited Late Model: 23-Cory Hedgecock
Four Cylinder: 25-Derik Duggan
Front Wheel Drive: N90-Nick Adams
Classic: 24-Philip Thompson
     

June 2015



June 5th



Sportsman Shootout + Points Racing Program #9


Feature Winners:
B-Hobby: 13-DJ McMahan
Sportsman: D2-Darren Goins
Thunder: 88-Dustin Campbell
Limited Late Model: 23-Cory Hedgecock
Four Cylinder: 36-Bryan Gregory
Front Wheel Drive: 6-David L

June 13th



Points Racing Program #10


Feature Winners:
B-Hobby: 44-Jamie Lackey
Sportsman: 4-Nick Bowling
Super Truck: 5-Dan Tarantino
Limited Late Model: 99-Justin Summers
Thunder: 5-Allen Walker
Four Cylinder: 48-Dustin Pueirtt (Lankford)
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey

June 20th



Points Racing Program #11


Feature Winners:
B-Hobby: B2-Danny Bray
Sportsman: D2-Darren Goins
Limited Late Model: 16-Jason Cardwell
Thunder: 5-Allen Walker
Four Cylinder: 25-Derik Duggan
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey

June 27th



Points Racing Program #12


Feature Winners:
B-Hobby: 4-David Price
Sportsman: D2-Darren Goins
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Thunder: 88-Dustin Campbell
Four Cylinder: 25-Derik Duggan
Front Wheel Drive: 1-Jacob Sharp
     

July 2015



July 4th



Stars 'n Stripes 40 + Points Racing Program #13


Feature Winners:
Mother Nature


**RAINED OUT**
**RESCHEDULED 7/18**




July 11th



Thunder Shootout + Points Racing Program #14


Feature Winners:
B-Hobby: B2-Danny Bray
Sportsman: 71-Brian Courtney
Thunder: 5-Allen Walker
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Four Cylinder: 25-Derik Duggan
Front Wheel Drive: 1-Jacob Sharp

July 18th



Stars 'n Stripes 40 + Points Racing Program #15


Feature Winners:
B-Hobby: B2-Danny Bray
Mod Lite: 62-Freddie Prosser
Sportsman: 71-Brian Courtney
Limited Late Model: 23-Cory Hedgecock
Thunder: 5-Allen Walker
Four Cylinder: C11-Michael Courtney
Front Wheel Drive: 1-Jacob Sharp

July 25th



Points Racing Program #16


Feature Winners:
B-Hobby: 39-Robbie Comer
Sportsman: 4-Nick Bowling
Thunder: 112-Roger Smith
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Four Cylinder: 25-David Singleton
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey
     

August 2015



August 1st



Points Racing Program #17


Feature Winners:
B-Hobby: 31B-Willie Busler
Sportsman: D2-Darren Goins
Mod Lite: 20-John Pitts
Thunder: 112-Roger Smith
Limited Late Model: 99-Justin Summers
Four Cylinder: 48-Dustin Pueirtt
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey

August 8th



Four Cylinder Shootout + Points Racing Program #18


Feature Winners:
B-Hobby: 31-Brady Lee
Sportsman: D2-Darren Goins
Thunder: 5-Allen Walker
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Four Cylinder: C11-Michael Courtney
Front Wheel Drive: N90-Nick Adams

August 14th



Chevrolet Performance Super Late Model Series Special
+ Points Racing Program #19


Feature Winners:
B-Hobby: 44-Jamie Lackey
Sportsman: 4-Nick Bowling
Four Cylinder: C11-Michael Courtney
Chevy Super Series: 44-John Ownbey

August 22nd



Points Racing Program #20


Feature Winners:
B-Hobby: 31-Brady Lee
Mod Lite: Rain
Sportsman: Rain
Thunder: Rain
Limited Late Model: Rain
Four Cylinder: Rain
Front Wheel Drive: Rain

August 29th



Points Racing Program #20 MAKEUP


Feature Winners:
Mod Lite: 64-Micah Collins
Sportsman: D2-Darren Goins
Thunder: 112-Roger Smith
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Four Cylinder: C11-Michael Courtney
Front Wheel Drive: 1-Jacob Sharp
B-Hobby: B2-Danny Bray
     

September 2015



September 5th



Points Racing Program #21


Feature Winners:
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey
B-Hobby: 06-Westley Lester
Sportsman: 50-Adam Mitchell
Thunder: 88-Dustin Campbell
Limited Late Model: 99-Justin Summers
Four Cylinder: 25-Derik Duggan


September 11th



NeSmith Dirt Late Model Series Night One
Plus Points Racing Program #22


Feature Winners:
Rained Out To 9/12


**RAINED OUT**
**RESCHEDULED 9/12**




September 12th



NeSmith Dirt Late Model Series Night Two
Plus Points Racing Program #22


Feature Winners:
B-Hobby: 13-DJ McMahan
Sportsman: 26-Scott Gardner
Mod Lite: 64-Micah Collins
NeSmith Late Model: H2-Matt Henderson
Thunder: 88-Dustin Campbell
Four Cylinder: 48-Dustin Pueirtt
Limited Late Model: 99-Justin Summers
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey


September 19th



Championship Points Racing Program #23


Feature Winners:
B-Hobby: 4-Pat Lackey
Sportsman: 1-Jeff Adkisson
UMP Open Wheel: 19-Mikah Reams
Limited Late Model: 23-Cory Hedgecock
Thunder: 112-Roger Smith
Four Cylinder: 15-Chad Prentice
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey


September 26th



Diesel Den Smokin' Up The Valley


No Oval Track Racing

**NO OVAL TRACK RACING**



     

October 2015



October 3rd



Points Racing Program #24


Feature Winners:
Mother Nature


**RAINED OUT**




October 10th



Sportsman Shootout + Enduro +
Championship Points Racing Program #25


Feature Winners:
B-Hobby: 48-Booger Brooks
Mod Lite: 49-Cody Sisson
Sportsman: 07-Bradly Lewelling
Limited Late Model: 5J-Jesse Lowe
Thunder: 30-Jonathan Sims
Four Cylinder: W12-Ryan Woodlee
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey
Enduro: 16-Nathan Adams


October 17th



Championship Points Racing Program #26


Feature Winners:
B-Hobby: 34-Adam Earwood
Mod Lite: 49-Cody Sisson
Sportsman: 28-Bobby Doss
Thunder: 112-Billy Asbury
Four Cylinder: 25-David Singleton
Limited Late Model: 28-David Doss
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey


October 24th



Championship Points Racing Program #27


Feature Winners:
B-Hobby: 1-James Price
Mod Lite: None
Sportsman: 27-Arthur Russell
Thunder: 5-Allen Walker
Four Cylinder: 25-David Singleton
Limited Late Model: 00-Ruben Mayfield
Front Wheel Drive: B20-Brad Cross


October 31st



Championship Points Racing Program #28


Feature Winners:
B-Hobby: 16-Justin Best
Mod Lite: 49-Cody Sisson

Features Below Completed 11/14
Sportsman: Z1-Zach Shannon
Thunder:112-Roger Smith
Four Cylinder: 25-David Singleton
Limited Late Model: 32-Jason Manley
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey
     

November 2015



November 7th



Crowning of Champions + Regular Racing Program #3


Feature Winners:
Rained Out To 11/14


**RAINED OUT**
**RESCHEDULED 11/14**




November 14th



Crowning of Champions + Regular Racing Program #3 & #4


Feature Winners:
B-Hobby: 44-Jamie Lackey
Sportsman: 27-Arthur Russell
Thunder: 112-Roger Smith
Four Cylinder: 48-Dustin Pueirtt
Limited Late Model: 32-Jason Manley
Front Wheel Drive: 01-Kane Pelfrey
Enduro: 27-James Huffman


November 28th



2015 Season Finale + Regular Racing Program #5


Feature Winners:
B-Hobby: 06-Westley Lester
Four Cylinder: 25-Derik Duggan
Sportsman: 50-Adam Mitchell
Limited Late Model: 32-Jason Manley